O Firmie

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Nowym Dworze Gdańskim powstała w 1963r. na bazie pięciu małych przedwojennych mleczarni, usytuowanych na żyznych terenach Żuław, gdzie hodowla bydła i przetwórstwo mleka, szczególnie na sery typu holenderskiego, były wielowiekową tradycją. Posiadamy pozycję lidera marki regionalnej w Polsce Północnej pod logo MALUTA®. Oferujemy wyroby o naturalnym składzie, nie stosując zamienników i wypełniaczy jak np. skrobi w miejsce białka czy tłuszczów roślinnych w miejsce tłuszczu mlecznego.

Spełniamy wszystkie wymogi unijne w przestrzeganiu najnowszych reżimów techniczno-technologicznych, bazując na tradycyjnych, uznanych recepturach.
Bogata oferta od mleka świeżego poprzez wyroby galanterii mleczarskiej, twarogi i twarożki, tradycyjne masło, na serach dojrzewających kończąc jest w stanie zadowolić bardzo wymagających klientów.

Współpracujemy z najlepszymi firmami dystrybucyjnymi w regionie, co jest gwarancją szybkiego i sprawnego dotarcia do naszych klientów.
Od lat Spółdzielnia otrzymuje wiele nagród i wyróżnień w różnych aspektach działalności. Szczyci się kompletem corocznie przyznawanych Gazeli Biznesu.

Za utrzymanie stałej wysokiej jakości produkcji oraz działania innowacyjne w branży mleczarskiej Maluta otrzymała Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Mlecznej Rewii 2010r.
 

Stawiamy na jakość


Drogą do uzyskania celu Spółdzielni jest wytwarzanie produktów najwyższej jakości, spełniających oczekiwania klientów. Wdrożenie systemu zapewnienia jakości HACCP umożliwia realizowanie głównego celu. Wszystkie nasze produkty są produkowane z własnego mleka wysokiej jakości. Najnowsza technika stosowana w zakładzie usprawnia produkcję i gwarantuje uzyskiwanie właściwej jakości i trwałości naszych świeżych produktów. Dzięki utrzymywaniu wysokiego poziomu sanitarno-technicznego zakład ma prawo do eksportu wszystkich wyrobów na rynki krajów Unii Europejskiej, Chorwacji, Serbi, Ukrainy oraz Chin. 

Dobre wykształcenie, wysokie kwalifikacje i praktyczna wiedza zespołu naszych technologów daje efekty w postaci oryginalnych ofert - nowości rynkowych, jak ser Biesiadny topiony, wędzony do krojenia i plasterkowania (Maluta pierwsza z tym typem sera na rynku - 1994r.), Maślanka Acidofilna truskawkowo- jabłkowa (najciekawszy wyrób spożywczy roku, nagroda Ministra Rolnictwa 1997r.), a  od 2005r. Jogurt Bałkański.
W kategorii klasycznych jogurtów (takim jest Jogurt Bałkański) pod względem ilości sprzedaży jesteśmy krajowym liderem. Sery dojrzewające i Jogurt Bałkański są w kraju wizytówką Maluty. Wyróżniają się naturalnością i doskonałymi smakami.

 

  

 ‹ cofnij